«Бажаю допомогти якомога більше військовослужбовцям відновити сили»
Таке життєве кредо містянки Ірини Магди, яка проводить реабілітацію військовослужбовців в одній з криворізьких лікарень разом з конем Парком. Вона знана в місті, і її люблять ті, кому вона відновила здоров’я.
Ірина запросила нас до себе додому. Наша душевна розмова відбулася у садочку під гронами винограду. Жінка розповіла, що цього року його багато, і він вже стиглий, то, може, читачі «Пульсу» прийдуть до неї та нарвуть, скільки їм потрібно, а вона буде вдячна, якщо вони принесуть моркву для Парка.
Детальніше: «Бажаю допомогти якомога більше військовослужбовцям відновити сили»
ВОНИ ЯК ДІТИ
Кореспондент газети «Пульс» вирушила у дорогу до Криворізького психоневрологічного інтернату, який знаходиться у селищі Бурі Вуглі. Цей комунальний заклад, що підпорядковується області, опікується хворими з розумовими вадами та хворими на наркоманію.
Мене зустріли директор інтернату Петро Пінчук та його заступник Тамара Манженко, які показали територію закладу та корпуси.
Петро Арсенович розповів, що зараз тут мешкають 350 чоловік, з яких 46 - колясочникі. Пацієнти - різні. Є й ті, що перебувають під суворим наглядом. У кожного свій життєвий випадок.
В інтернаті працює 136 осіб. Директор зазначив, що плинності кадрів немає. Але якщо працівник ображає або не може знайти контакт з підопічними, йому краще звільнитися. Проте такі люди трапляються рідко. Петро Арсенович вважає, що найголовніше для кожного, хто тут працює, - це повага до підопічних, адже ображати хворих неприпустимо.
У Кривому Розі триває акція «Прибери сміття зі свого життя»
Як повідомляють у Криворізькому державному педагогічному університеті, в рамках цієї акції на першому поверсі КДПУ збирають видання російською мовою, які планують здати в макулатуру. Таким чином криворіжці можуть долучитися до збору коштів на ЗСУ.
24 та 25 вересня, з 9.00 до 16.00, усі, хто хоче позбутися літератури, виданої російською мовою, може принести її до педуніверситету.
Детальніше: У Кривому Розі триває акція «Прибери сміття зі свого життя»
Для жертв домашніх тиранів відкрили центр, де їх захистять
Як повідомляє виконком Криворізької міської ради, 18 вересня голова Ради оборони міста Олександр Вілкул та керівник проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» Фонду ООН Костянтин Бойчук відкрили Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Детальніше: Для жертв домашніх тиранів відкрили центр, де їх захистять
Бездомні люди - це спільна проблема, на яку не треба заплющувати очі
Кожна людина, незалежно від статусу в суспільстві, потребує опіки та безпеки. У такому напрямку і працює персонал Будинку нічного перебування. Тривала та кропітка робота приносить свої позитивні результати.
Я приїхала до цього будинку, щоб побачити, як проживають його мешканці. Сам будинок - старовинна будівля, де є великий садочок з горіхами, висадженими трояндами та лавочками. Коли гарна погода, деякі постояльці гуляють у дворі.
Обставини, за яких люди опинилися тут, різні: хтось постраждав від війни і втратив все, не знаючи, куди йти далі.
Детальніше: Бездомні люди - це спільна проблема, на яку не треба заплющувати очі