Новини

В Україні аптек більше, ніж хлібних магазинів

Аптечний ринок в Україні демонструє аномальне зрос­тання, створюючи штучну інфраструктуру. А це сприяє підвищенню цін на медикаменти, вважає голова координаційної ради БО «100% Життя» Дмитро Шерембей.

В інтерв’ю Mind Шерембей навів статистику, за якою у Німеччині з населенням 80 млн громадян лише 15 тисяч аптек. В Україні аптек близько 19 тисяч, а населення - приблизно 30 млн.

- Тобто це абсолютно неадекватний обсяг пропозиції на попит. У нас хлібних магазинів менше, ніж аптек, - зазначив він.

За словами експерта, така ситуація призводить до завищених витрат у секторі, що компенсуються коштом пацієнтів.

- Щоб утримувати таку велику інфраструктуру, треба великий overhead закладати, високі ціни встановлювати, - підкреслив Шерембей.

Він також звернув увагу на те, що бізнес-модель аптек не передбачає наукової чи виробничої діяльності, а фактично зводиться до оренди торговельної площі та роздрібного продажу.

20.08.2025