Новини
Вода може подорожчати у кілька разів
В Україні готуються переглянути вартість водопостачання. Причина - збитковість водоканалів, високі витрати на електроенергію та величезні втрати через старі труби.
Про це повідомив голова підкомітету Верховної Ради з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету з питань енергетики та житловокомунальних послуг Сергій Нагорняк.
За його словами, тарифи на воду в Україні давно не переглядали й ситуація наблизилася до критичної, адже водоканали працюють собі у збиток. Головною проблемою є значні витрати на електроенергію та втрати до 50% води через старі діряві труби.
Саме тому, зазначає Нагорняк, тарифи потрібно переглянути підвищення можливе у кілька разів. Втім, коли саме це відбудеться, наразі невідомо. Рішення про це має ухвалювати місцева влада, а також НКРЕКП.
А ось причин для підвищення тарифів на електроенергію і газ наразі немає, зазначив депутат. За його словами, тариф на електроенергію для побутових споживачів не є збитковим для державних компаній. А головна компанія-газопостачальник країни «Нафтогаз», яка обслуговує 98% споживачів блакитного палива, взагалі може заробляти між імпортованим газом та ціною для населення.
13.08.2025





